Proč zkusit odstranit pigmentové skvrny na obličeji kosmetikou?

Jaro není za dveřmi, ale již jimi přichází. A s jarem též přichází začátek slunečních dní, ze kterých však máme my – ty kteří mají pigmentové skvrny na obličeji, rukou či v dekoltu, strach! Pigmentové skvrny se vytvářejí především nám ženám a to většinou na základě chybně fungujících melanocytů, jež vytvářejí kožní barvivo melanin.

Problemy s pigmentovými skvrnami na obličeji a jiných místech se dělí na 2 kategorie

Hyperpigmentace – přebytek barviva a depigmentace, tedy nedostatek kožního barviva.

Většina „postižených“ pigmentovými skvrnami patří do první kategorie, tedy trpí tzv. hyperpigmentací, což znamená, že při větší míře UV záření se zvýši aktivita melanocytů, která následně začnou vytvářet melanin – kožní barvivo, jež se dostane na viditelnou část pokožky a způsobí tak pigmentové skvrny.

Pigmentové svkrny se vytvářejí především tam, kde je vůbec nechceme – na obličeji, rukou či v dekoltu a jsou tak na viditelných místech, kde je nelze snadno schovat. Další nevýhodou pigmentových skvrn je jejich nejhorší načasování. Vytvářejí se přesně tehdy, když začně svítit slunce a my chceme k vodě, do plavek a ničím se nestresovat, ale jak, když máme pigmentové skvrny na obličeji či jinde?

Hledala jsem spoustu způsobů, jak odstranit své pigmentové skvrny na obličeji. Zkoušela jsem chemický peeling, pulzní světlo a dokonce i změnu v jídelníčku. Nakonec jsem byla nejvíce spokojená se kvalitní značkovou kosmetikou. Kosmetika proti pigmentovým skvrnám se prodává a má velmi dobrý ohlas.

Osobně používám Clinique Even Better emulzi proti pigmentovým skvrnám. Nelze však používat jeden přípravek kosmetiky stále, proto Clinique Even Better emulzi kombinuji ještě s další kosmetikou. Osobně mi vyhovuje Biotherm a Eucerin, nicméně můžete vyzkoušet i něco nového a třeba dosáhnete stejně dobrého výsledku jako já. Vybírat můžete kdekoliv, nicméně já osobně nakupuji zde – obchod má pro tuto kosmetiku vyčleněné znalce a tak dosáhnu spokojenosti vždy. 🙂

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s